BİTKİ BAKIMI
18 Kasım 2014
HAMAM BÖCEĞİ NASIL YOK EDİLİR?
19 Kasım 2014

Gecenin bir yarısı iş yerinde elektrik kontağından yangın çıktığı  ve tesisin veya işletmenin tamamen  yandığı, büyük zararlar gördüğü şeklinde haberler okur veya dinleriz.

Ayrıca ülkemizde meydana gelen yangınların %20 sinin sebebi elektrik kontağından kaynaklıdır.Böyle bir olayda trajedi hat safhadadır.milyon dolarlık tesis bir anda kül olmuş ekonomik kayıplardan veya kaç işçinin işsiz kaldığından bahsedilir.

Hiç düşündünüz mü? Gecenin bir yarısı elektrik kontağı nasıl olur diye.Gündüz bir çok makine ve elektrikle çalışan bir sürü alet aktif iken kontak olmayacak gecenin bir yarısı bir güvenlik personelinin olduğu mekan ile mecburiyetten açık kalan aydınlatmaların sebebiyet verdiği elektrik kontağı ve akabinde yangın. Bu yangının tek sebebi farelerdir.

Farelerin ön dişleri çok kısa sürede uzar.(Günde 0,4 mm)Eğer dişlerini törpülemezler ise  kemiremezler. Açlıktan ölürler. Törpülemek  içinse çoklu kalın kablolar idealdir.Bu esnada  artı ve eksi uçların bileşmesi ile oluşan arktan kendileri tutuşur ve can havli ile kaçar nereye kaçarsa o bölgeye yangını dağıtır.Bu tür sürprizlerle karşılaşmamak için Güvenli Grup ailesinden destek alın.Profesyonel ekibimiz ve uygun fiyatlarımız ile her zaman yanınızdayız.

İletişim:0212 855 13 23

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın (0212)855-1323